Poradniki

Co to jest AliExpress?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

AliExpress to sklep internetowy należący do chińskiej grupy Alibaba, która jest jedną z największych firm branży e-commerce na świecie. W serwisie sprzedawcami są chińscy przedsiębiorcy, a odbiorcami klienci z całego świata. Profil AliExpress jest podobny do rodzimego Allegro, dlatego często bywa nazywane chińskim allegro. W ostatnim czasie serwis notuje dynamiczny wzrost popularności wśród polskich użytkowników, prawdopodobnie korzysta z niego już 5 milionów Polaków.

Co wyróżnia AliExpress?

Szeroki zakres produktów, niskie ceny, darmowa wysyłka, brak pośredników.

AliExpress oferuje miliony produktów z różnych kategorii, zaczynając od odzieży na elektronice kończąc. Wszystkie produkty oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach, znacznie niższych niż w innych sklepach internetowych, dodatkowo często z darmową wysyłką. Produkty, które znajdziemy na AliExpress sprzedawane są zazwyczaj również na Allegro, jednak w wyższej cenie z powodu narzutu pośredników – dodatkowo zwykle nie posiadają oni produktów, lecz zamawiają je bezpośrednio na daną osobę. Wybierając zakupy na Ali możemy być pewni, że unikamy zbędnego narzutu polskich pośredników!

Płatności online, ochrona klientów.

Dynamiczny wzrost popularności serwisu na polskim rynku, sprawił, że obsługa i możliwości serwisu są ciągle ulepszane i bardziej przyjazne klientom. Jednym z najważniejszych udogodnień są płatności internetowe PayU, Przelewy24 oraz Blik, dzięki którym transakcje przebiegają szybko i bezpiecznie. Istnieje również możliwość zapłaty kartą płatniczą oraz przelewy tradycyjne dla których dane generowane są automatycznie. Serwis dba o swoich klientów, dlatego w przypadku nie otrzymania przesyłki lub niezgodności z opisem możliwe jest złożenie reklamacji i odzyskanie środków.

Co warto wiedzieć o zakupach na AliExpress?

Decydując się na zakupy spoza granic Unii Europejskiej powinniśmy wiedzieć, kiedy produkt może zostać obciążony podatkiem VAT oraz cłem. Dokładny opis narzutu podatku VAT, wyszukiwania stawek procentowych cła oraz stawek granicznych od których mogą zostać naliczone VAT i cło zostanie przedstawiony w kolejnym artykule w serwisie zakupynaali.pl!

W kolejnych częściach pokażemy również jak założyć konto na AliExpress, co możemy znaleźć w panelu klienta, jak wyszukiwać produkty oraz jak dokonywać zakupów używając różnych środków płatności.

Zobacz jeszcze:

Kiedy musimy zapłacić cło i podatek VAT przy zakupach w Ali?

Instrukcja określania stawek cła dla produktów spoza UE

Napisz komentarz