Poradniki

Jak założyć konto na AliExpress?

Poradnik rejestracji konta na AliExpress
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakupy na AliExpress. Z kontem czy bez?

AliExpress oferuje możliwość robienia zakupów bez zakładania konta, jednak zakupy z własnym kontem są o wiele wygodniejsze. Posiadając własne konto, mamy pełny podgląd zamówień, możliwość dodawania interesujących nas produktów do listy życzeń (wish list), obserwowanie ulubionych sklepów (favorite stores). Kolejnymi zaletami są zapisany adres do  odbioru przesyłek – nie musisz uzupełniać go za każdym oraz ułatwiony kontakt ze sprzedawcami.

W dzisiejszym artykule przedstawimy jak założyć konto na AliExpress krok po kroku. W kolejnych wpisach pokażemy jak kupować oraz używać szybkich płatności online.

Strona główna serwisu AliExpress

Poniżej zaprezentowano stronę główną serwisu,

Strona główna AliExpress
1. Strona główna AliExpress

Wybór języka strony

Domyślnym językiem na AliExpress jest j. angielski, istnieje jednak możliwość zmiany języka na j. polski. W tym celu klikamy  na przycisk „Language„, który znajduje się w prawym górnym rogu, kolejno naciskamy „Wybierz język” i zaznaczamy interesujący nas język.

Tłumaczenie strony dokonywane jest automatycznie i jego jakość może nie być satysfakcjonująca. Jeśli znasz podstawy j. angielskiego zalecamy pozostanie przy wersji domyślnej.

Zmiana języka AliExpress
2. Zmiana języka AliExpress

Jak założyć konto AliExpress?

3. Panel rejestracji i logowania
3. Panel rejestracji i logowania

W celu założenia konta należy najechać na przycisk „Join” a następnie kliknąć na „Join Free„, sytuację zaprezentowaliśmy na poniższym zrzucie ekranu:

Po kliknięciu zostanie otwarte okno, w którym należy wypełnić dane użytkownika.

Okno z danymi użytkownika
4. Okno z danymi użytkownika

W pierwszym polu podajemy adres poczty email, następnie imię i nazwisko, w kolejnym dwukrotnie wpisujemy hasło (składające się z liter i cyfr), na koniec przepisujemy kod potwierdzający i klikamy „Create Your Account„. Przed rejestracją powinniśmy zapoznać się z zasadami członkostwa (AliExpress Free Membership Agreement) oraz polityką prywatności (Privacy Policy).

Jeśli nie pomyliliśmy się przy wpisywaniu danych, ujrzymy następujący komunikat:

Komunikat potwierdzający założenie konta
5. Komunikat potwierdzający założenie konta

Logowanie do konta AliExpress

Następnie powinniśmy zostać przekierowani na stronę główną serwisu już jako zalogowani użytkownicy. W przypadku gdybyśmy nie zostali zalogowani automatycznie klikamy przycisk „Sign in” widoczny na obrazu nr 3. Po załadowaniu zobaczymy okno:

6. Okno logowania
6. Okno logowania

Wypełniamy pole „Account” gdzie podajemy email oraz wpisujemy nasze hasło. Po akceptacji zostaniemy przeniesieni na stronę główną. Detalem, który pokazuje, że jesteśmy zalogowani jest powitanie „Hi, Jan„, widoczne w prawym górnym rogu witryny.

7. Użytkownik zalogowany
7. Użytkownik zalogowany

Potwierdzenie adresu email przypisanego do konta AliExpress

Aby uzyskać pełną funkcjonalność serwisu AliExpress, powinniśmy odwiedzić naszą skrzynkę pocztową i potwierdzić adres email, który wybraliśmy do naszego konta AliExpress.

Dodanie adresu wysyłkowego do konta AliExpress

Po rejestracji warto dodać domyślny adres, na który będą wysyłane przesyłki z AliExpress, aby to zrobić najeżdżamy myszką na napis „My AliExpress” i wybieramy zakładkę o takiej samej nazwie.

Menu My AliExpress
8. Menu My AliExpress

W kolejnym oknie, wybieramy pozycje „My Shipping Adress” z menu znajdującego się po lewej stronie witryny – zaznaczona na zielono.

Ustawianie adresu odbiorcy
9. Ustawianie adresu odbiorcy

Kolejnym krokiem jest wypełnienie danych według poniższego wzoru:

10. Wypełnianie danych przesyłkowych
10. Wypełnianie danych przesyłkowych

Warto zapamiętać, że kod pocztowy (Zip/Postal Code) podajemy bez myślnika, a wyrazy zapisujemy bez polskich znaków. Jeśli chcemy by podany adres był domyślnym, zaznaczamy opcję  „Set as default„, na koniec wybieramy przycisk „Save„.

W kolejnym wpisie pokażemy, jak dokonywać zakupów na AliExpress oraz jak dokonywać płatności wszystkimi dostępnymi sposobami.

Jeśli potrzebujecie pomocy lub macie problem, chętnie odpowiemy na wasze pytania!

Do zobaczenia!

 

Zobacz także:

Cło i podatek VAT

Stawki opłat celnych przy zakupach za granicą

Napisz komentarz